WordPress Uzmanı Nedir?Nasıl Olunur?

wordpress uzmanı
wordpress uzmanı
İçindekiler

WordPress Uzmanı Nedir?

WordPress Uzmanı, WordPress altyapısı ile profesyonel WordPress web tasarım projeleri geliştiren kişilerdir.

WordPress uzmanları WordPress tema geliştirme,WordPress eklenti geliştirme,WordPress site hızlandırma ve site güvenliğini sağlayan kullanıcı deneyimi yüksek seo uyumlu web siteleri tasarlarlar.

Bakınız:WordPress Nedir?

WordPress Uzmanı Nasıl Olunur?

WordPress uzmanı olmak için herhangi bir üniversite mezunu olmaya gerek yoktur.Web tasarıma aşık olmak ve azimli olmak gerekir.Çünkü Profesyonel WordPress uzmanı olabilmek için dijital pazarlama,yazılım ve veri analizi gibi sektörler hakkında da bilgi sahibi olmak gerekir.

Bu işe başlayan insanların çoğu meslek edinmek için degil hobi olarak başlarlar ve sonrasında WordPress web tasarım uzmanı ünvanına sahip olurlar.

WordPress uzmanı olmak için ilk aşama web tasarımın temelleri olan HTML,CSS ve javascript öğrenilmelidir.Web tasarım ve WordPress hakkında alt yapı bu temeller sayesinde alınmaktadır.

Alt yapıyı tamamladıktan sonra WordPress site kurulumu,WordPress tema yükleme ve WordPress eklenti yükleme öğrenmeniz gerekir.Tema ve eklentiler ihtiyaçlarınıza göre özelleştirmeyi ve tema ve eklenti geliştirmeyi öğrenmelisiniz.

Bakınız:WordPress Kurulum Sonrası Yapılması Gereken İnce Ayarlar

Sitenin tasarımı ve içerik yönetimi için SEO ve dijital pazarlamayı öğrenmelisiniz.Siteniz Google,Yandex ve Bing gibi arama motorlarında görünür olması için SEO uyumlu içerikler oluşturmalısınız.

Siteyi kurdunuz içerikleri oluşturdunuz şimdi sitenin güvenliğini sağlamayı ve WordPress site hızlandırma çalışmalarını öğrenmelisiniz.

Son aşama olarak sitenizi Google Analytics ve Yandex Metrica gibi analiz araçlarına kaydederek trafiğinizi takip edebilirsiniz.Isı haritaları ile sitenizi inceleyerek kullanıcıların daha rahat sitenizde gezinmesi ve dönüşümü arttıracak çalışmalar yapmalısınız.

Tebrikler.Artık WordPress ile site kurup yönetebilirsiniz.Fakat WordPress ve web dünyası geliştiği için kendinizi devam geliştirmeli ve sitenizi yeni güncellemeleri entegre etmeniz gerekmektedir.

Farklı sektörde siteler açarak deneyim kazanmanız ve portföy oluşturmanız sizi Profesyonel bir WordPress uzmanı yapacaktır.

WordPress Uzmanı İş İlanları

Linkedin ve Kariyer.net gibi kariyer sitelerden iş ilanlarına bakabilirsiniz.R10.net,Bionlık,Armut.com ve Facebook sayfaları gibi freelancer sitelerde müşteri bulabilirsiniz.

Profesyonel Bir WordPress Uzmanı Nasıl Olmalıdır?

Profesyonel bir WordPress uzmanı, teknik bilgisi ve becerisi yüksek,SEO ve Dijital Pazarlama konularına hakim,güvenlik ve performans çalışmaları yapabilen,problem çözme yeteneği olan, iletişimi kuvvetli ve sürekli gelişime açık olmalıdır.

  • Teknik bilgi olarak HTML,CSS ve Javascript ve WordPress yapısını bilmelidir.
  • Güvenlik açıkları hakkında bilgi sahibi olmalı ve siteye olası tüm saldırıları karşı güvenliğini sağlamalıdır.
  • Pagespeed degerleri hakkında bilgi sahibi olmalı ve siteyi hız odaklı kodlamalıdır.
  • SEO uyumlu çalışma yapabilmeli ve dijital pazarlama kanalları olan e-mail marketing,sosyal medya çalışmaları, Meta ve Ads reklamları ve Veri analizi konularında bilgi sahibi olmalıdır.
  • Sitede oluşabilecek hataları tespit edip çözebilmeli ve olası hataların önüne geçebilmelidir.
  • Gelişen ve güncellenen web tasarım dünyasına ayak uydurabilmelidir.Çünkü WordPress sürekli güncellenen bir içerik yönetim sistemidir.

Neden Bir WordPress Uzmanı ile Çalışmalısınız?

SEO uyumlu,hızlı ve güvenli,kullanıcı deneyimi yüksek profesyonel bir siteniz olmasını istiyorsanız bir WordPress uzmanı ile çalışmalısınız.

WordPress uzmanı kullanıcı dostu ve seo uyumlu siteler tasarlayarak dijital varlığınızı güçlendirir.İşinizi internete taşımak istiyor ve yeni müşteriler kazanmak istiyorsanız profesyonel WordPress web tasarım uzmanı ile çalışın.

WordPress Uzmanı Ekibimiz ile WordPress Hizmetlerimiz

WordPress uzmanı ne iş yapar?

WordPress uzmanları, web sitelerinin tasarımı, geliştirilmesi ve yönetimi ile ilgilenir. Sitenizin performansını artırmak, güvenliğini sağlamak ve SEO uyumlu hale getirmek için çalışırlar. Ayrıca, kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çeşitli optimizasyonlar yaparlar.

WordPress site kaça yapılır?

WordPress site 4000 TL ile 100.000 TL arasında bir fiyata yapılır.

WordPress parali mi?

WordPress.com ücretsiz ve WordPress.org da ücretsizdir.Fakat WordPress.org da alan adı,hosting,tema ve eklenti ücreti vardır.

WordPress kolay mi?

WordPress’in kullanımı ve geliştirilmesi özel yazılıma göre kolaydır.

WordPress kaç ayda öğrenilir?

WordPress’e ve web site tasarımına ilgili iseniz 1 ayda öğrenebilirsiniz.Fakat WordPress uzmanı olmanız yıllarınızı alabilir.

WordPress ile para kazanılır mı?

WordPress ile müşteri bulup web sitesi yaparak para kazanabilir veya bir blog sitesi açıp reklamlardan para kazanabilirsiniz.

WordPress Uzmanı Maaşları Ne Kadar?

WordPress uzmanı maaşları 20.000 TL ile 50.000 TL arasında değişmektedir.Bir ajansda veya marka çalışırken freelance wordpress uzmanlığı yapabilir ek gelir sağlayabilirsiniz.

Sonuç

WordPress uzmanı ile çalışmak, sitenizin profesyonel ve kullanıcı dostu olmasını sağlar. Güvenlik, performans ve SEO açısından sitenizi optimize ederken, zaman ve maliyet tasarrufu sağlar. Doğru uzmanı seçmek ve detaylı bir sözleşme yapmak, başarılı bir işbirliği için önemlidir.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Yorum Gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir