WordPress Ücretli Mi?Ücretsiz Mi?

İçindekiler

WordPress Tamamen Ücretsiz Mi?

WordPress.com ücretsizdir.Bir hesap oluşturabilir ve sitenizi başlatabilirsiniz. Ancak, özel bir alan adı kullanmak, reklamları kaldırmak ve daha fazla özellik eklemek istiyorsanız ücretli planlara geçiş yapmanız gerekir.

Wordress ücretleri sizin ihtiyaçlarınıza göre değişir.Ücretsiz istiyorsanız wordpress.com üzerinden basit bir site açabilirsiniz.

WordPress.org ise yazılımın özgür ve açık kaynaklı sürümünü sunar. Ancak, bu sürümü kullanabilmek için bir alan adı ve barındırma hizmetine ihtiyaç duyarsınız. Alan adı ve barındırma hizmetleri genellikle ücretlidir.

Bakınız:WordPress Nedir

Profesyonel bir site için WordPress.org üzerinden wordpress dosyalarını hostinge atarak veya Cpanel üzerinden kurarak tema ve eklentilerle site açabilirsiniz.Ücretsiz tema ve eklentilerle basit bir site yaparsanız sadece alan adı ve hosting gideriniz olur.Özel istekleriniz ve özelleştirmeleriniz için ücretli eklenti veya tema satın almanız gerekir.

WordPress.com Site Açma Ücretleri

WordPress.com’da farklı planlar ve fiyatlandırmalar mevcuttur. İşte WordPress.com’un temel planları ve ücretleri;

 • Ücretsiz Plan: Temel özellikleri içerir ancak özel bir alan adını içermez. WordPress.com alt alan adı kullanmanız gerekir.
 • Starter Plan: Aylık veya yıllık ödeme seçenekleriyle, özel bir alan adı, reklamsız deneyim ve temel özellikleri içerir. Fiyatı aylık olarak 77 TL’dir.
 • Explorer Plan: İleri düzey özellikler ekler, premium tema ve WordAds özelliğini sunar. Aylık ücreti 155 TL’dir.
 • Creator Plan: İş amaçlarına uygun, e-ticaret özellikleri, özel temel temalar ve diğer gelişmiş özelliklerle birlikte gelir. CDN ,WAFve DDOS sınırlaması gibi özellikleri vardır.Aylık ücreti 485 TL’dir.
 • Entrepreneur Plan: Tam özellikli bir e-ticaret platformunu destekler ve çeşitli ödeme seçenekleri sunar.Premium mağaza temaları,sürükle bırak yerleşim düzeni,sınırsız ürün ve hizmet ekleme ve kargo entegrasyonu gibi tüm özellikleri kullabilme imkanı sunar. Aylık ücreti 873 TL’dir.
 • Enterprise Plan: İşletme içerik platformundaki en yüksek güvenlik standartlarıyla eşsiz bir performans sunar. Yıllık $25.000 başlangıç fiyatıdır.

Fiyatlar zaman içinde değişebilir ve özelliklere göre farklılık gösterir.

WordPress.com’un resmi web sitesinden en güncel planları ve fiyatları kontrol etmek en iyisidir.

Bakınız:https://wordpress.com/tr/pricing/

Bakınız:WordPress.com ve WordPress.org Arasındaki Farklar

WordPress.Org Site Açma Ücreti

WordPress ile bir site açmanın maliyeti ve şartları, tercihlerinize ve ihtiyaçlarınıza bağlı olarak değişir.İşte temel unsurlar:

 • Alan Adı (Domain): Yılda bir kez ödeme yapmanız gereken bir maliyettir. Fiyatlar domain uzantısına ve sağlayıcıya göre değişebilir.Ortalama domain maliyeti 300 TL’dir.
 • Barındırma Hizmeti: WordPress.org kullanacaksanız, sitenizi barındırmak için bir hosting hizmetine ihtiyacınız olacak. Hosting maliyetleri, sağlayıcı ve plana göre farklılık gösterir.Wordpress hosting maliyeti yıllık olarak en düşük 1000TL’dir.
 • Ücretli Tema ve Eklentiler: Özel bir tema veya ek özellikler eklemek isterseniz, ücretli temalar veya eklentiler satın almanız gerekecek.Tema ve eklentiler ihtiyacınıza göre 1000TL den 15000 TL ‘ye kadar çıkar.
 • Güvenlik SSL Sertifikası: Sitenizi güvence altına almak için SSL sertifikası edinmeniz önerilir. Bazı hosting sağlayıcıları bunu ücretsiz sağlar, ancak bazıları için ek bir maliyet olur.
 • Yedekleme Hizmetleri: Veri kaybını önlemek için düzenli yedekleme hizmetleri almak isteyebilirsiniz. Bu hizmet de ek bir maliyet içerebilir.

Başlangıç site açma maliyeti minimum 2500 TL’dir.Ancak özel gereksinimler ve büyüdükçe artan ziyaretçi sayısı, barındırma maliyetlerinizi etkiler. İhtiyaçlarınıza en uygun planı belirlemek için farklı hosting sağlayıcılarını ve planlarını karşılaştırmak önemlidir.

Bakınız:WordPress: Avantajları ve Dezavantajları

Bakınız: WordPress Site Kurma

WordPress Site Kurmak Ücretli Mi?

WordPress site kurmak ücretsizdir.Wordpress bir içerik yönetim sistemidir ve ücretsizdir.Ücretsiz tema ve eklentileri vardır.Fakat profesyonel bir web site istiyorsanız premium tema ve eklentileri satın almanız gerekir.

Tüm bu süreçlerle uğraşmadan wordpress web sitesi yaptırmak isterseniz size maaliyeti 7500 TL ile 50.000 TL arasında olacaktır.

Wordress web tasarım yaptırmak için hemen iletişime geçin. En uygun fiyat garantisiyle seo uyumlu bir web sitesi sahibi olun!

İlginizi Çekebilir:WordPress ile Yapılmış Site Örnekleri Türk ve Yabancı