EnglishGermanTurkish

Sosyal medya yönetimi ve danışmanlığı

Sosyal medya kullanımının artması ve sosyal medya sitelerinin neredeyse günlük hayatımızın her anına kadar inmesini sağladı. Sosyal medya yönetimi ve danışmanlığı adında yeni bir iş kolunun doğmasına sebep oldu. Türkiye’nin her yerinden şirketler, İstanbul Sosyal medya yönetimi ve danışmanlığı adı altında hizmet veren ajanslardan hizmet almaya başladılar. Sosyal medya yönetimi ve danışmanlığı, aslında birçok iş kolunu içermektedir. Sadece sosyal medya hesaplarında paylaşım yapmak, bu işin uzmanı olmak veya bu işi yapabilmek için yeterli değildir.


Sosyal Medya Danışmanı nedir, ne iş yapar?

Sosyal medya yönetimi ve danışmanı, sosyal medya hesaplarını yönetimini sağlar ve hesaplar üzerinde çeşitli stratejiler belirler. Artık Türkiye’de faaliyet gösteren ve resmi eğitim veren birçok üniversitede, sosyal medya yönetimi ve danışmanlığı adında özel bölümler açılmaya başlandı. Hatta bu konuda özel sertifika eğitimleri veren eğitim kurumları da vardır. Bir sosyal medya danışmanlık şirketinin ne iş yaptığına dair detaylı ipuçlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz:


– Postlarda kullanılacak olan içerikleri belirler, grafiklerini tasarlar ve zamanlamasını ayarlar

– Hedef kitleye ulaşılmasını sağlar. Böylece şirketin daha fazla takipçi ve potansiyel müşteri edinmesini sağlar

– Rakip analizi yapar ve etiket kullanımını doğru şekilde yaparak öne çıkmayı hedefler

– Gelen mesajları yanıtlar ve bunu yaparken şirketin marka değerine ve kurumsal imajına göre hareket eder

– Haftalık analizler yaparak, farklı stratejiler uygular. Burada temel amaç, doğru kitleye ulaşmaktadır

– Sosyal medya sitelerinin algoritmalarını çok iyi bilir ve kullandığı hesapların zarar görmesini önler

 

 

İstanbul Sosyal medya danışmanlığı

Sosyal medya danışmanlık hizmeti almanız için, hizmet alacağınız şirket ile aynı şehirde olmanız gerekmiyor. Örneğin Ankara’da faaliyet gösteren bir şirket, İstanbul Sosyal medya danışmanlığı alabilir.

Çünkü verilen hizmetlerin hepsi uzaktan yönetim özelliğine sahip olan hizmetlerdir. Haftalık veya aylık analiz toplantıları internet üzerinden yapılabilir, raporlar yine internet üzerinden iletilebilir. Bu anlamda hiç bir sorun yaşanmaz ve hizmette aksama olmaz. Zaten bu hizmetlerin tamamına yakını uzaktan hizmeti kapsamaktadır. Çalışacağınız ajanı seçerken bazı kriterlere öncelik vermelisiniz. Daha önce çalıştığı firmaların listesini öğrenip, bu firmaların sosyal medya hesaplarını inceleyebilirsiniz. Bu sayede fikir edinebilirsiniz. Size sunacakları hizmet paketinin içeriği çok önemlidir. Günlük post paylaşım sayısı, içeriği, zamanlaması, size sunacakları hizmetlerin kalitesi ve sizin onlardan beklentileriniz, anlaşma öncesinde detaylandırılmalıdır.

Ödemeleri anlaşmaya bağlı olarak aylık veya yıllık yapabilirsiniz. Bir İstanbul sosyal medya ajansı ile anlaşmadan önce karşılıklı sözleşme imzalamanız, iki taraf için de doğru bir karardır.


Sosyal Medya Ajansı ile çalışmanın faydaları

Vizyon sahibi her şirket, Sosyal medya yönetimi ve danışmanlığı için profesyonel bir ajans ile çalışmalıdır. Sosyal medyanın bilinmeyenleri karşısında inanın çok şaşıracaksınız. Çünkü her gün yeni ve farklı şeyler öğreniyorsunuz ve bunların hepsini takip etmek sizin için gerçekten çok zor olacaktır. Deneyimli bir sosyal medya yönetim ve danışmanlığı ajansının size katacağı artılar şu şekildedir:


– Sosyal medya hesaplarınız güvenli ellerde olur ve bunun için harcayacağınız zamanı ve eleman masraflarını işinize yatırım olarak kullanırsınız.

– Gönderilerinizin grafikleri ve videoları mükemmel kalitede olur. Böylece hesaplarınızda etkileşim artar. Her etkileşim, size artı olarak geri döner.

– Uçsuz bucaksız sosyal medya sitelerinde kaybolmazsınız ve her an destek alabileceğiniz güvenilir profesyoneller her zaman yanınızda olur.

– Doğru şekilde kullanılan sosyal medya hesaplarının işinize katkısı büyüktür. Bu kitleyi kazanca çevirmeniz çok kolaydır.

Dijital hizmetlerimiz ile ilgili bilgi almak için aşağıdaki butona tıklayın

Web Tasarım ve Sosyal Medya Bütünlüğü

Performansa dayalı influencer marketing nedir?

Neden influencer marketing kullanılmalı?