EnglishGermanTurkish

Sosyal medya danışmanlığının önemi

Her gün farklı yenilikler ve gelişmiş teknoloji ile karşılaştığımız sosyal medya dünyasında, bireysel veya kurumsal herkesin deneyimli bir rehbere ihtiyacı vardır. Sosyal medya danışmanlığının önemi işte tam da burada kendini gösteriyor. Çünkü bir sosyal medya ağını doğru şekilde kullanabilmek, algoritmasını bilmek ve bu ağdan hedef odaklı geri dönüşler alabilmek için mutlaka tecrübeli bir sosyal medya danışmanlık ajansı ile çalışmanız önerilir. Elbette bireysel sosyal medya hesaplarınızın yönetimi ve kullanımı hakkında internetten çeşitli bilgilere ulaşmanız kolaydır.

Bu bilgiler derlenmiş bilgilerdir ve hiçbir garanti vermez. Ancak kurumsal bir şirketin sosyal medya hesaplarını yönetmek, sadece profesyonellerin işidir.


Neden bir sosyal medya danışmanlık ajansı ile çalışmalısınız?

İşini bir adım ileriye taşımak isteyen işletmeler, rakipleri arasından sıyrılıp daha fazla kitleye erişim sağlamak isteyen şirketler ve uluslararası arenada başarı yakalamak isteyen her firmanın, profesyonel bir sosyal medya danışmanlık ajansı ile işbirliği yapması gerekiyor. Neden mi? Hemen açıklayalım:


İşletmeniz için doğru adımlar

Konusunda uzman bir sosyal medya ajansı, doğru adımlar atmanıza yardımcı olur. Bu prosedürün en önemli ayağı, doğru ajansı seçmektir. Buna karar verdiğiniz zaman, önce beraber çalışmayı istediğiniz ajansın referanslarına göz atın. Bir iki ön toplantı yaparak fikir alışverişinde bulunun. Taleplerinizi, yapmak istediklerinizi ve hedeflerinizi iletin. Onlardan gelecek olan tavsiyeleri not alın ve son aşamada bütçe planı yaparak kararınızı verin.


Reklam maliyetlerini azaltma

Arama motorlarına reklam vermek, gerçekten çok maliyetli bir iştir. Hedef kitlenize ulaşmak için belirlediğiniz anahtar kelime sayısı arttıkça, reklam maliyetiniz de buna paralel olarak artar. Ayrıca ülke belirleme aşamasında bu maliyetler bazen ikiye veya üçe katlanabilir. Kısaca; internet reklamları için inanılmaz bir bütçe ayırmak gerekebilir. Bu durum, her şirketin yapabileceği bir şey değildir. Ama sosyal medya hesaplarınız bir profesyonel tarafından kontrol edilir ve yönetilirse, reklam maliyetleriniz azalır ve hatta çok daha iyi geri dönüşler elde edebilirsiniz.


Hedef kitlenize kolay erişim

Reklam vermeden, internette hedef kitlenize ulaşmak çok zor ve zahmetli bir iştir. Bunun için 2 seçeneğiniz vardır. Ya profesyonel bir Seo uzmanı ile uzun dönem çalışarak sonuç alırsınız, ya da reklam bütçesi ayırırsınız. Bir diğer alternatif ise sosyal medya hesaplarınıza özen göstermektir. Bunun için elbette profesyonel bir sosyal medya danışmanlık ajansı ile çalışmalısınız. Sosyal medya sitelerinde kullanılan etiketler, sizi hedef kitlenize kolayca ulaştıracaktır. Belirleyeceğiniz anahtar kelimeleri, sosyal medyada etiket olarak kullandığınız zaman bu anahtar kelimeler ile ilgilenen tüm kullanıcılar, sosyal medya hesabınıza kolayca erişebilecektir.


Uluslararası potansiyel müşteriler

Yukarıda bahsettiğimiz sosyal medya etiket kullanımı, uluslararası potansiyel müşterilerinize ulaşmanızı sağlayacaktır. Kullanacağınız etiketleri, farklı dillerde gönderinizin altına ekleyebilirsiniz. Hatta gönderilerinizi farklı dillerde bile yayınlayabilirsiniz. Sosyal medya sitelerinde bununla ilgili herhangi bir kısıtlama bulunmamaktadır. Eğer bu olayı arama motorlarına reklam vererek yapmak isterseniz, inanın maddi olarak altından kalkmanız çok zor olabilir.


Düzenli ve profesyonel sosyal medya kullanımı

Sosyal medya hesaplarında güncellik ve tabi ki hesapların aktif olması çok önemlidir. Çünkü akış o kadar hızlıdır ki, takipçiler takip ettikleri hesapların gönderilerini çoğu zaman gözden kaçırabiliyor. Bu yüzden sosyal medya hesaplarınızı aktif olarak ve düzenli bir şekilde kullanmalısınız. Peki, bunun için her gün zaman ayırabilecek misiniz? İşte o biraz zor! Bu yüzden sosyal medya hesaplarınızı güvenilir ellere emanet etmeli ve günlük gönderilerinizi profesyonel bir şekilde hedef kitlenize ulaştırmalısınız.

Dijital hizmetlerimiz ile ilgili bilgi almak için aşağıdaki butona tıklayın

Web Tasarım ve Sosyal Medya Bütünlüğü

Performansa dayalı influencer marketing nedir?

Neden influencer marketing kullanılmalı?