EnglishGermanTurkish

Web Tasarım ve Sosyal Medya Bütünlüğü

Önceki yazılarımızda Web tasarım ve sosyal medya konularını ayrı ayrı ele almıştık. Bu yazımızda ise bir değişiklik yapıp, Web tasarım ve Sosyal Medya bütünlüğü konusuna değineceğiz. Web tasarım ve sosyal medya kavramları, bir birine o kadar yakın terimlerdir ki, tabiri caiz ise olmasa olmazlardır. Web tasarım yaptırmak isteyen bir firma, sosyal medyayı kullanmadan bunu başaramaz. Bu imkânsızdır. Ne kadar reklam bütçesi ayırırsa ayırsın, sosyal medya olmadan bu süreç oldukça uzar. Eskiden Web tasarımı yapmak için çok uzun bir süre gerekliydi. Yüz yıla yakın ayakta olan işletmeler bile Web tasarım sürecinde zorlanmaktaydı. Günümüzde bu süreç o kadar kısaldı ki, neredeyse birkaç gün içinde Web tasarım yapmak mümkün hale geldi. Türkiye’nin en ünlü kasabı haline gelen kişinin bu kadar popüler olmasının nedenlerinden biri de sosyal medyayı aktif olarak kullanmasıdır. Yaptığı hizmet ve sunduğu ürünler iyi ve kaliteli olabilir ve insanlar tarafından sıkça tercih edilebilir. Ancak Web tasarım çok farklı bir durumdur. Son yıllarda bu konuda yeni iş alanları açılmaya başlandı. PR şirketleri, firmalara sosyal medyada danışmanlık yapıp, Web tasarım konusunda danışmanlık hizmeti sunmaktadırlar. Genelde yurtdışında aktif olarak kullanılan bu hizmet, birçok firma tarafından kullanılmaktadır. Sosyal medyanın gücünü henüz keşfetmediyseniz, acele etmenizde fayda var.

 

Web tasarımın Sosyal Medya için önemi

Bu konu için size çok yakın dönemden bir örnek vermek isteriz. Bu yazıda ismini vermek istemediğimiz bir deodorant markası, Türkiye’nin en ünlü ses sanatçılarından birini reklamında oynatması ile sosyal medyada adeta yer yerinden oynadı. Reklam videosu ve görselleri 3 milyon kez paylaşıldı ve trend topik oldu. Ve şu an ister istemez, en çok konuşulan konulardan biri oldu. Web tasarım, markalaşma sürecinde sosyal medyanın gücünü kullanır. Sosyal medya, bir firmayı rezil de eder vezir de eder. Web tasarımı kaliteli olan ve itibarını korumak isteyen firmalar, sosyal medya paylaşımlarına çok dikkat etmek zorundadır. En ufak bir hatalı paylaşım ve iletişim hatası, geri dönüşü çok zor olan zararlar verebilir. Bu yüzden mutlaka dijital ajanslardan profesyonel destek almanız gerekir. Sosyal Medya Yönetimi ve Web tasarım hizmeti sunan dijital ajanslardan profesyonel destek almanız, Web tasarım ve sosyal medya sürecinizi hızlandıracaktır.

 

Sosyal Medyada Popüler Olmak

Sosyal medya hesaplarınızı yüz binlerce takipçiye sahip olması, çok tanınan bir hesap olmanız sizin harika bir Web tasarıma sahip olduğunuz anlamına gelmez. Web tasarım ve sosyal medyada popüler olmak çok farklı bir durumdur. Öncelikle Web tasarımın ilgili çekici olabilmesi için, sunduğunuzu ürün veya hizmetin gerçekten işe yarar olması gerekir. Aksi halde sosyal medyada popüler olmanız geçici bir süre geçerli olur. Hiçbir tüketici beğenmediği ve işine yaramayan ürünü veya hizmeti almaz. Eğer işinizi gerekten iyi yapıyorsanız ve ürünleriniz kaliteli ise, sosyal medya sadece aracılık eder ve merdivenleri hızla çıkmanızı sağlar. Elbette sosyal medyada tanıtılan bir ürün veya markanın temel tanıtımı web sitesinde yapılır. Bunun için web tasarımının mükemmel olması şarttır. Web tasarımın kalitesi, markanın kalitesini de ortaya çıkartır. Kısaca; web tasarım, sosyal medya ve markalaşmak bir bütündür. Bunlardan biri olmadan diğer asla olmaz. Bu yüzden tüm bu hizmetleri bütün şeklinde sunan dijital ajanslar ile çalışmalısınız. Böylece, istediğiniz tüm hizmetleri tek bir ajanstan alarak hedeflerine daha kolay ve hızlı ulaşabilirsiniz.

Dijital hizmetlerimiz ile ilgili bilgi almak için aşağıdaki butona tıklayın

Web Tasarım ve Sosyal Medya Bütünlüğü

Performansa dayalı influencer marketing nedir?

Neden influencer marketing kullanılmalı?