EnglishGermanTurkish

Performansa dayalı influencer marketing nedir?

Kısaca tanımlamak gerekirse, yalnızca ölçülebilir sonuçlara göre ödediğiniz bir pazarlama şeklidir. Küresel pazarlama hedeflerinize dayanarak, kampanyanızın tıklamalar, potansiyel müşteriler, satılan ürünler, talep edilen gösterimler, bir etkinliğe katılan kişiler gibi ölçülebilir sonuçlara ulaşması gerekir. Performansa dayalı etkileyici pazarlama bu seçenekleri içerir. Etkileyici pazarlama, yaratıcı girişimciler ve yöneticiler tarafından benimsenen hızlı büyüyen bir stratejidir. Kısacası, yeni müşterileri getirebileceğiniz ve işletmenize dâhil edebileceğiniz büyük bir takip sonucuna sahip bir kişi veya bir marka etkisi ile ortaklık yapmanız gerekir. Win-win stratejisi diyebiliriz. Performansa dayalı influencer marketing, her girişimci için uygun olmayabilir. Gelecekteki bir marka olan çok fazla güvenilirliğe sahip bir işletme için en iyisinin olduğuna inanıyoruz.

 

Performansa dayalı influencer marketing ile iş geliştirme

Etkileyici pazarlama ile çok kazanabilmeniz için, etkileyici özelliklere sahip harika bir ürün veya hizmete sahip olmalısınız. Ürününüz veya hizmetiniz ilgi çekici değilse, etkileyicilerle ortak olmak için henüz çok erken. Ancak, şirketiniz hızlı büyüyorsa ve işinizi daha fazla geliştirmek istiyorsanız, Performansa dayalı influencer marketing kullanabilirsiniz. Buna kısaca satış ortaklığı da diyebiliriz. Yapmanız gereken tek şey, potansiyel ortaklarınızı heyecanlandıracak cazip bir teklif oluşturmaktır. Performansa dayalı etkileyici pazarlaması uygulamak istiyorsanız,% 30 ile% 50 arasında bir gelir payı ortaklığı sunabilirsiniz. Bu, kar marjlarınızın ne kadar büyük olduğuna ve etkileyicinin ne kadar büyük bir erişim sağlayacağına bağlıdır. Etkileyici pazarlama ile para kazanmanın anahtarı doğru ortakları bulmaktır. Bunun için sosyal medyada çok sayıda takipçisi olan hesaplar ile iletişim kurabilirsiniz.

 

Neden Performansa dayalı influencer marketing kullanmalısınız?

Sosyal medyanın yükselişi, sadece daha fazla reklam gösterimi için değil, aynı zamanda büyük potansiyele sahip kişilerle pazarlama ortaklıkları için de kapıyı açtı. Etkileyici pazarlama olarak bilinen bu ortaklıklar istatistiklere göre, bu yıl bütçe artışlarını öngören firma ve marka pazarlamacılarının % 70’iyle büyümeye hazırlanıyor. Performansa dayalı influencer marketing için şu tanımı kullanırsak, sanırız haksızlık etmemiş oluruz: Ücretsiz pazarlama yöntemi! Evet, yanlış anlamadınız. Sizin yerinize ürün veya hizmetinizi pazarlaması için, ortaklar buluyorsunuz ve bu ortaklarınızın sizin ürünlerinizi pazarlayıp komisyon alıyor. Her iki taraf için de kazançlı bir yöntemdir. Neredeyse tüm pazarlamacılar ve markalar etkileyici pazarlamayı uygular ve dijital içerik oluşturucularına değer vermektedir. Performansa dayalı pazarlama, yeterince basit ve aynı zamanda etkili bir kavramdır. Pazarlamacılar belirli bir eyleme dayanarak bütçelerini belirler ve ödeme yaparlar. Daha geleneksel olarak bağlı kuruluş pazarlaması olarak adlandırılan performansa dayalı pazarlama stratejileri, markaları savunan içerik yaratıcılarıyla ortaklık kurmaya yönelik olarak planlanır ve bu ortaklar, söz konusu markalara trafik ve satış elde etmek için kendi ağlarını ve potansiyellerini kullanırlar. İnanın bu yöntem, TV ve medyada binlerce lira reklam bütçesi ayırmaktan daha faydalıdır!

 

Performansa dayalı influencer marketing Ajansı

İnternet hizmetlerini kategorize eden internet ajansları, Performansa dayalı influencer marketing hizmetini de vermektedir. İstanbul’da yaşıyorsanız, bu konuda çalışabileceğiniz birçok ajans bulabilirsiniz. İstanbul Performansa dayalı influencer marketing ajansları, firmaya özel hizmet verirler. Bazı ajanslar, onlarca influencer ile çalışmakta ve portföyleri oldukça geniştir. Firmanız için en uygun influencer çalışmasını size önereceklerdir. Bu sayede hem bütçe dostu bir çalışma yapmış olacaksınız, hem de hedef kitlenize nokta atışı yapacaksınız. Elbette tüm bunlar için deneyimli bir profesyonelden destek almalısınız. Bu çalışmayı yaptıktan birkaç ay sonra, geri dönüşlerin muhteşem olduğunu kısa sürede göreceksiniz. Her firmanın bu eşsiz çalışmaya ihtiyacı vardır.

Dijital hizmetlerimiz ile ilgili bilgi almak için aşağıdaki butona tıklayın

Web Tasarım ve Sosyal Medya Bütünlüğü

Performansa dayalı influencer marketing nedir?

Neden influencer marketing kullanılmalı?