EnglishGermanTurkish

Kurumsal şirketler için sosyal medya yönetimi

Artık birçok kurumsal şirket, kendi içinde çeşitli internet-bilişim birimleri oluşturmaya başladı. Çünkü Kurumsal şirketler için sosyal medya yönetimi, günümüzde bir ihtiyaç haline geldi. Sosyal medyada öne çıkmak, hedef kitleye ulaşmak ve tanıtım yapabilmek için, şirketin sosyal medya hesaplarının mutlaka profesyoneller tarafından yönetilmesi gerekir. Bu kapsamlı hizmet için, mutlaka bir sosyal medya yönetim ve danışmanlık ajansı ile çalışmanız gerekir. Önce şirket analiziniz ve hedef kitleniz analiz edilir.


Hizmetler, ürünler ve kampanyaların nasıl paylaşılacağı tespit edilir. Gönderi grafikleri profesyonel grafikerler tarafından hazırlanır ve gönderim zamanlamasına göre paylaşımlar yapılır. Sosyal medya, kurumsal şirketler için markalaşmak için en ideal platformdur. Milyonlarca lira reklam bütçesi ayırmanıza gerek kalmadan, pratik bir şekilde kurumsal şirketinizin sosyal medya hesaplarını kontrol edebilirsiniz.


Sosyal medya yönetim hizmeti alan şirketlerin avantajları

Sosyal medya danışmanlık ve yönetim ajansları, kurumsal şirketlere özel hizmetler sunmaktadır. Kurumsal şirketler için sosyal medya yönetimi, bir bütün olarak ele alınır ve sadece gönderi paylaşımını içermez.


Bir bütün olarak ele alınan bu hizmet, aylık veya dönemlik çalışma gerektirir. Ajansın, şirket profilini tanıması ve ona göre stratejiler geliştirmesi önemlidir. Her kurumsal şirket için farklı sosyal medya yönetim çizelgesi hazırlanır. Çok yoğun gönderi paylaşımı gerektirmeyen hesaplar için, daha kurumsal ve etkili paylaşımlar yapılır. Bazı şirketler için ise günlük paylaşım gerekebilir. Hatta gün içinde birden fazla gönderim yapan şirketler de olabilir. Bu tamamen ajans ile şirketin ortak kararları doğrultusunda belirlenir. Dijital sosyal medya ajansı ile anlaştığınız takdirde, tüm planlama ajans tarafından sağlanır. Elbette bu süreçte siz de taleplerinizi ve fikirlerinizi ajans ile paylaşarak paylaşımlara ortak olabilirsiniz.


Kurumsal şirketler için sosyal medya yönetimi hizmeti nelerdir?

Aslında bu hizmet, kurumsal şirketlere özel paket halinde sunulur. Hizmetleri içeren paket, anlaşma öncesinde belirlenir ve hizmet süresi boyunca sunulur. Bu hizmeti almak için ister kendi şirket bünyenizde ekip kurun veya dilerseniz dışarıdan hizmet alın, size sunulacak olan hizmetler aşağı yukarı aynı olacaktır. Sizler için Sosyal Medya Yönetim Hizmeti maddelerini başlıklar halinde toparlamaya çalıştık


– Mevcut sosyal medya hesaplarının kontrolünü sağlamak ve Sosyal medya hesabı yoksa bunları firmanın ismine uygun şekilde açmak ve kullanıma hazır hale getirmek.

– Firmanın talebine göre günlük veya haftanın belirli günlerinde uygun içerikler eklemek. Eklenen içeriklere uygun görseller ile paylaşılan içeriği süslemek

– Takipçilerin analizlerini yapmak ve Cinsiyet, coğrafi konum ve yaş analizleri yapılarak bunları raporlamak.

– Sosyal medya hesaplarının güvenliğini sağlamaktır. Sorumluluk tamamen yönetimi sağlayan kişilerde olur. Bunun sözleşmede maddeler halinde belirtilmesi gerekir.

– Sosyal medya hesaplarını geliştirmek ve daha çok takipçi sayısına ulaştırmak hedeflenir.

– Paylaşılan içerikler için farklı ve içeriğe uygun anahtar kelimeler ve etiketler kullanılarak, takipçi sayısı artırılır.

– Yapılan tüm işlemler, takipçilerin hareketleri, yayınlanan içerikler haftalık olarak firmaya rapor edilir

– Sosyal medya hesaplarına gelen mesajlar veya yorumlar titizlikle yanıtlanır.


Tabi bu yukarıda listelenen maddeler sadece örnek olarak verilmiştir. Talebe göre hizmet maddeleri çoğaltılabilir. Hizmet paketindeki maddeler arttıkça, doğal olarak hizmet bedeli de buna göre belirlenecektir. Sözleşmeler ve anlaşmalar genellikle atlık veya periyodik dönemler için yapılmaktadır. Belirtilen süre zarfında ajans, vaat ettiği hizmetleri sunar ve hizmet sürecince karşılıklı analiz yapılarak maddeler üzerinde güncellemeler yapılabilir. Eğer siz de İstanbul Kurumsal Sosyal Medya Yönetimi hizmeti almayı planlıyorsanız, anlaşmanızı bu maddelere göre yapabilirsiniz.

Dijital hizmetlerimiz ile ilgili bilgi almak için aşağıdaki butona tıklayın

Web Tasarım ve Sosyal Medya Bütünlüğü

Performansa dayalı influencer marketing nedir?

Neden influencer marketing kullanılmalı?